Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Banyo dekorasyonu nasıl yapılmalıdır, nelere dikkat edilmelidir ve banyo dekorasyonunda bilmeniz gerekenler detaylı olarak anlatılmaktadır.

Banyo Dekorasyon Fikirleri

Banyo dekorasyonu: Hangi banyo olursa olsun dekorasyon olarak, tasarım olarak ergonomik banyo olmalıdır. Banyo dekorasyonu ilk etapta nasıl yapılır? Nereden başlamalı?  Bu konular banyo dekorasyonu için önemlidir. Banyolarda dekorasyon maliyet olarak da kullanış olarakta önem teşkil eder. Gelin banyo dekorasyonu nasıl yapılmalı oradan başlayalım.

Banyo dekorasyonu nasıl yapılır?

İlk önce banyo duvar ve yer ölçüleri alınır. Bu aşamadan sonra banyonuza verilecek dizaynı yerinde tasarladıktan sonra pc de çizim yapılmalı. Bu işlemden sonra ergonomik (kullanışlı) olan banyonun tasarımı yapılmalı. Örnek olarak standart banyolar yapıldıktan sonra bile tadil edilmektedir. Banyo ufak yada büyük olabilir. Fakat dağınık ve karışık olmaması içi kullanışlı banyo olmalıdır. Burada ürün kaliteleri 2.plan olamalıdır, Banyo kullanışsız olduktan sonra ürünlerin kaliteli yada pahalı olması öenmini kaybeder. Banyolardaki sıhhi tessat montajları hem yer tutmayacak hemde erişim ve kullanımda kolay olacak, elektrik aksamı ve montajı hem sağlıklı ve tehlikesiz olacak hemde gizlenecek yerlerde mutlaka gizlenecektir. Bir priz bile duvarda, diğer ürünlerin montajını dahi engellemektedir. Banyo tadilatı, banyo tasarımı veya banyo yeniden değişimi ile alakalı olarak ürün dizaynları ve ölçüleri tam alınmalıdır. Banyolar tadil edilirken ezberden kaçınarak yapılmalı, çünkü her banyo aynı değildir. Örnek olarak banyolarda gömme rezervuar ve diğer ismi ile gömme klozet neden tercih edilip üretilmiştir? Yer kaplamasın, kullanımı kolay olsun diyedir. Banyolarda kullanılan eski tip küvetler dahi hem ağır, hem temizliği zor ve hemde yer kaplamakta olduğundan en aza indirmek için cam kabinler tercih edilmiştir. Bu üretimlerin tamamı tecrübelere dayanarak imal edilmektedir.

Banyolar tadilat edilirken bu detaylar göz önünde bulundurulmalıdır. Her banyo kendine has ve zevke uygun olarak yapıldığından ürün seçimleri tasarımlar önemlidir.

Bir sonraki makalemiz olan Banyo Yenileme Dekorasyon başlıklı konuda banyo dekorasyonu, banyo yenileme, banyo tadilatı hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

01.11.2017(Güncelleme)
1012
0
5 - 1/5

Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.