Mağaza Dekor Ve Dizayn, Mağaza Tadilatı, Mağaza İç Mimari

Mağaza dekorasyonu, mağaza dizayn fikirleri, mağaza tadilatı, mağaza tasarımları, mağaza iç mimarisi ve diğer mağaza dekoru hakkında ayrıntılı bilgiler anlatılmaktadır.

Mağaza Dekorasyonu Dizayn Ve Tasarım

Mağaza dekorasyon; Mağaza dekorasyonları her alanda ayrı ayrı yapılmaktadır. Bu değişik dekorasyon uygulamaları mağazaların farklı sektörlere hizmet etmesinden kaynaklanmaktadır. Öncelikle diğer dekorasyonlarda olduğu gibi mağaza dekorasyonlarında da tasarım ve projelendirme şarttır. Mağaza dekorasyonları iç mimari tasarımı yapılmadan uygulama ve malzeme alımları esasen maliyet açısından da yüksek olmaktadır. Bir mağaza dekorasyonu yaptırırken çok masraf etmek yada maliyetleri artırmak gerekmez önemli olan doğru malzeme ve ekip organizasyonudur.

Dekorasyon tadilat ve anahtar teslimi uygulamalarda iş alındıktan sonra bütün detaylar aslında tasarımlara bağlıdır. Mağaza dekorasyon kalemleri diğer dekorasyon uygulamalarına göre daha geniş ve daha fazladır. Bu nedenle mağaza dekorasyonları sıra ile ve bitire bitire gidilecek bir uygulamadır. Mağaza dekorasyonu mutlaka işinizi yansıtmalı ve yaptığınız alana hizmet etmelidir. Önemli olan çok maliyetli yapmak değil önemli olan dekorasyon uygulamasını kombine etmek ve uyum sağlamaktır.

Bir mağaza dekorasyon tadilatı ortalama m2 si, 50 m2 den 3000 m2 ye kadar olabilmektedir. Bu nedenle mağazalar diğer ezber dekorasyonların dışında kalır ve tamamı ile bir ekip çalışması içinde yapılmalıdır. Mağaza iç mimari dekorasyonlarına çok paralar harcamadan da mükemmel sonuçlar elde edebiliriz. Bu şekilde bir uygulamanın sırrı ise tasarım ve ekip organizasyonu üst seviyede olan bir personal yada firmalar ile çalışmaktır.

Mağaza Dekorasyon Malzemeleri

 1. Sıhhi Tesisat Diyazn
 2. Elektrik Plan Proje Tasarımı
 3. Mobilya Tasarımı
 4. Yer Döşeme Elemanları
 5. Tavan Kaplama Ekipmanları
 6. Metal Aksam Doğrama Grubu
 7. Işıklandırma Grubu
 8. Raf Sistemleri Tasarımı
 9. Alçı, Alçıpan, Asma Tavan Kaplama Grubu
 10. Boya ve Renk Kartela
 11. Vitrin Ekipman ve Malzemeleri
 12. Koridor Bölmeler ve Kasiyer Grubu
 13. Havalandırma Isıtma Soğutma Grubu
 14. Dış Dizayn Tasarım Grubu
 15. Yalıtım Sistemleri
 16. Son İş Montaj Malzemeleri
 17. Aplik ve Hafif Dekor Ürünleri

Mağazalar için gerekli olan uygulama ana kalemleridir.

Bir sonraki makalemiz olan Ofis Dekorasyon Ve Tasarım başlıklı konuda modern ofis dekorasyonu, ofis dekorasyon, büro dekorasyonu, büro dekorasyon önerileri, ofis dizayn, ofis tasarım hakkında bilgiler verilmektedir. Dilerseniz bu makalemizide inceleyebilirsiniz.

01.11.2017(Güncelleme)
954
0
5 - 1/5

Görüş ve Öneri Bildirin, Yorum Yapın
Fotoğraf
 
Gönderileriniz; hakaret, kötü söz ve yasa dışı söylemler olmamalıdır. Aksi halde sistem, otomatik olarak silecektir.