Alçıpan Tavan Dekorları, Alçıpan Dekor Fikirleri

Alçıpan Dekorasyon Fikirleri

Alçıpan dekorasyon ve tasarım, Çoğu çizimciyi ve uygulamacıyı kendi işinde kolaylaştıran zaman kazandıran alçıpandır. Üretim yapılıp piyasalara sunulduğundan beri revaçta ve zirvede olan alçıpan dekorasyon çok işleri kısa zamanda görmüş ve dekor olarakta en iyisini sunmuştur. Dekorasyon tadilat yapacak iseniz tüm alanlarda alçıpan vb gibi unsurları mutlaka haznenizde bulundurunuz. Alçıpan okadar kolaylık ki hem tavan da hem duvarda kullanılmakta, ayrıca şekil verilmekte dekore edilmekte çok mahir. Alçıpana yeni eklenen trendlerden birisi ise nish dekor dur ve yine alçıpan unsur (yardımcı) olarak kullanılmakta. Alçıpanın olmadığı veya ihtiyaç dışında olduğu bir tadil ve dekor alanı neredeyse yoktur. Engel olan yerleri telafi etmede, boşluklara değer kazandırmada en focus malzeme alçıpan.

Yatak Odaları Için Işıklı Alçıpan Tavan Fikirleri

Yatak Odaları Için Işıklı Alçıpan Tavan Fikirleri

Yatak odalarının alçıpan tavanları diğer tavanlara göre farklıdır. Bunun nedeni yatak odasının dolaplarının yüksek ve geniş olmasıdır. Bu nedenle ışık bantları hem geniş olmalı hemde yatak odası tavanında orta bölüme havuz ışıklandırmasının daha küçük tasarlanmasıdır. Fazla aydınlık değil fazla karanlık değil ihtiyaca cevap verebilecek ve tasarrufuda olabilecek bir alçıpan tavan yıllarca kullanabileceğiniz tavanlardır.

Salon Ahşap Temalı Alçıpan Tavan Fikirleri

Salon Ahşap Temalı Alçıpan Tavan Fikirleri

Salonunuzda mobilyanız ahşap dekoru fazla ise ahşap temalar ile baskılı olan tavanlar yapmanız kombin ve tamamlama açısından çok daha iyi olacaktır. Bunun yanında alçıpan tavan bittikten sonra ahşap efekt boyalar ile de boyama yapabilirsiniz. Efekt boyaların avantajı ise istediğiniz bölgelere ahşap efektler kazandırmaktır. Stropiyer ve kartonpiyerlere de ahşap efektler uygulayabilirsiniz.

Alçıpan Tavan Ve Duvar Nish Örnekleri

Alçıpan Tavan Ve Duvar Nish Örnekleri

Yeni trend ve revaçta olan bir diğer alçı dekoru ise nish dekorlardır. Aslında nish dekorlar tasarım olarak da kullanış olarak da bakıldığında yardımcı tasarımlardır. Nish dekor alçıpandan yapılır ve çok çeşitlidir. Her duvara ve mekana göre farklı modellerde yapılabilir. Dekor ve tasarım sınırlaması yoktur. Oval dekor, köşeli dekor, tam yuvarlak dekor ve tasarımları da vardır. Nish dekor ışıklandırmalı olmakla beraber eşya ve küçük dekoratif malzemelerinde yerli yerinde şık durmasını sağlamaktadır.

Gizli Işıklı Yatak Odası Alçıpan Duvar Dekorları

Gizli Işıklı Yatak Odası Alçıpan Duvar Dekorları

Gizli ışık ; ışıklandırma sistemi olan kablo ve led ampullerin gözükmeden saklanarak aydınlanma şeklidir. Yatak odalarında salonlarda, işyerlerinde ve lokal ofislerde kullanılan ürünlerdir. Gizli ışık alçıpan tavan ve duvarlar şuan moda olan uygulamalardır. Manuel düğmeli veya uzaktan kumanda ile açılıp kapanabilen modellerdir. 

Salon Alçıpan Tavan Ve Duvar Dekor Fikirleri

Salon Alçıpan Tavan Ve Duvar Dekor Fikirleri

Alçıpan tavan dekoru dediğimizde sınırlama yoktur. Oval olsun, dikdörtgen olsun, tam yuvarlak olsun uygulanması mümkündür. Genelde alçıpan tavan ve duvar dekorları ışıklandırma ve zerafetinden dolayı tercih edilmektedir. Her alan kendine has ve ona uyumlu olacak şekilde yapılacağından dolayı dekor ve tasarımlarında sınırlaması yoktur.