Dikkat Çeken Banyo Fayans Fikirleri

Dikkat Çeken Banyo Fayans Fikirleri

Banyo mobilyasından seramik karolara kadar olacak bölüm dinlendirici olmalı, haerketli dekorlar yorucudur. Seramikler fayanslar dar banyolarda açıkrenk geniş banyolarda iki renkli fakat uyumlu olmalı. Okadar çok seçenek varki dekor yenilemede ne yapacağımızı bilmeliyiz. Banyolar özellikle dolap grubu bütün dağınıklığı toplamalıdır. Metal aksamı dizayn ederken detaylı olmalıdır, ezber uygulamadan kaçılan banyo tasarımları mükemmel olur. Az maliyet harika dekor, tasarım, yenileme fikirlerin geniş olması ile tamamlanırlar.

Altıgen Desenli Banyo Yer Seramiği

Altıgen Desenli Banyo Yer Seramiği

Altıgen banyolar en geniş durabilecek tasarımlardır. Güney ve avrupa bölgelerinde banyoların neredeyse tamamı kombin uygulamalardır. Oryantel banyolar ise genelde italyan dekorlarda mevcuttur. Fransız banyolara bakıldığında geniş ferah ve rahat dekorlar tercih edilmekte hareketli kntrast renklerden kaçınılmaktadır. Avrupa banyolarda metal aksesuarlar az, mobilya ve dolap dizaynı daha fazla olmaktadır. Bunun sebebi ise dağınıklıkları toparlayacak hacimli dolapların tercih edilmesidir. Dekordan önce rahatlık, ondan sonra kullanışlı olması ve daha sonra tasarım sıralaması olursa mükemmel olacaktır.

Mavi Çiniler Ve Duvardaki Nish Ile Duş Keyfi

Mavi Çiniler Ve Duvardaki Nish Ile Duş Keyfi

Banyolarda dediğimiz gibi oryantal dekorlar tercih edilmekte farklı desenler ile kombinler sağlanmakta çünkü herkes banyosunun radikal olmasını ister. Banyo dediğimizde potansiyeli çeşitli olan bölüm aklımıza gelmektedir. Banyo fikirlerine göz atarken her ülkenin dizayn ve dekoralarını takip edip fikirler almak bile bize ziyade yardımcı olacaktır.

Altın Temalı Ve Doğal Granit Banyolar

Altın Temalı Ve Doğal Granit Banyolar

Banyolarımızda varak kullanılan alanlar lokal olduğunda zengin durmaktadır. Güney kesim ülkelerde en çok tercih edilen varak ve yaldız dekorlar şaşlı bir okadarda heybetli durmaktadır. Aslında her ülkenin sabit dekor fikirleri vardır. Bunun böyle olması zengin kültürlerin fazla olmasına neden olmaktadır ve en doğru olanıdır. Granit uygulamala geldiğimizde ise doğal granit ve suni granit olarak ikiye ayrılır. Dijital baskı granitler aynı desenlerde imal edilmekte, doğal olan granitlerde tüm hatlar çizgiler dahil olmak üzere farklı olmaktadır. İşte doğal olmanın en güzel örneği. Banyolarda granit dekorlar, tasarımlar şimdi en çok tercih edilen dizaynlardır.

Petek Desenli Banyo Duvar Fayansları

Petek Desenli Banyo Duvar Fayansları

Dekor dedik tasarım dedik ve banyolardan devam ediyoruz okadar potansiyel tasarımlar fazla renkler olduğundan yazmak bazen yetersiz kalıyor. Önceki yılların vazgeçilmez nstaljisi petel dekorlu seramik ve fayanslar evet bu dekorlar banyolarımızı en geniş gösterem tasarımlardır. Petek dekorlar ister lokal olsun isterse genel olsun mükemmel durmakta hatta mobilya aksamı ve metal aksamı nostalji olursa çok rahatlatıcı olmaktadır. Banyolarda nostalji dediğimizde işlemeli dolaplar, tekrenk tabanlar vazgeçilmez olmaktadır. 

Daireler Desenlerde Çizgili Açık Mavi Tonlar

Daireler Desenlerde Çizgili Açık Mavi Tonlar

Hayat alanları çizgili desenler, italyan dekorlar, italyan kadife boyalar tercih ediliyor bunu nedeni çok zengin ve farklı durmasından doğala en yakın desenleri barındırmasındandır. Fikirkeriniz sabit ve kısa olmamalı dekor, tasarım, dizayn dediğimizde en sakin renklerde en çılgın olanına kadar haznemizde bulunmalıdır. Çünkü her alan her mekan durumuna göre dekore edilmektedir.

Banyolarda Çini Işlemesi Gerçekten Göz Kamaştırıyor

Banyolarda Çini Işlemesi Gerçekten Göz Kamaştırıyor

Yıllar geçti çini işlemeli modeller ne modası geçti nede unutuldu, Bunu en bariz sebebi ise her ülkede kullanılması ve ilklerden olması, toprak ile doğallık ile alakalı olmasıdır. Çiniler, malikanelerden villalara, yazlıklara, çiftlik evlerine, ahşap tasarım binalara kadar tercih edilmektedir. Çini ile tasarlanmış bir alanın vasat durma olasılığı yoktur. Renk cümbüşü olduğundan doğal olan her dekorlar uyum sağladığından çinili dekorlar vazgeçilmezdir.

Tuğla Desenli Duşakabin Duvarları

Tuğla Desenli Duşakabin Duvarları

Dekorasyo tadilat yenilemelerde teknoloji, asrının en zirvelerini idame ettirirken, Bu detaylara ayak uydurmak takip etmek gerçekten bazen zor olmakta, Duş kabinlerinizde eps tuğla desen, dijital kaplama dekoraları deneyin fakat renk uyumu ve çok hareketli olmamasına da özen gösterin. Rahatlık, ferahlık, gözü yormayan tasarımlardam yana olun.

Banyolarda Mozaik Halı Desenleri

Banyolarda Mozaik Halı Desenleri

Şimdi trend bu mozaik halı desenler, bir diğer adı ile cam mozaik kristal işlemeli kaplamalar. Nostalji banyolar için ideal ve rahatlatıcıdır. Mozaik de diğer çini modelleri gibi hem eski hemde vazgeçilmezdir. Dekorasyon tasarımda fikir almaktan alıntı yapmaktan kaçmayın. Tüm dekor tasarımcıların yelpazelerinin geniş olması fikirlere açık olmasından kaynaklanmaktadır. Başarı ise "herzaman bir fazla bilen vardır" fikrini kayıtlı tutmaktan geçer.

Banyolarda Traverten Taşı Duvar Ve Yer Dekorları

Banyolarda Traverten Taşı Duvar Ve Yer Dekorları

İçerde özellikle banolarda tercih edilen traverten, klinker dekorlar, duş bölümlerinde kullanılmaktadır. Traverten doğal bir mermer taşıdır, seramik olarak dijital baskı makinalarda da üretilir fakat doğal olan en çok zenginleştirecek olanıdır. Dikine yada yatay olarak diyagonal olarakta uygulama yapılabilmektedir. Pahalı bir dekordur, fakat zengin aynı zamanda ,heybetli durmaktadır.