Evinizin Her Yerinde Uygulayabileceğiniz Boya Rengi Fikirleri

Evinizin Her Yerinde Uygulayabileceğiniz Boya Rengi Fikirleri

Boya, dairenizin en belirgin noktası. Eşyalarınıza özellikle mobilya ve perdelerinize uyum sağlayacak renkler elinizde, İki renk çalışma tek renk çalışma tamamiyle eşyalarınızın renk ve dekorlarına bağlıdır. Tavanlar sade beyaz renkte olsada en revaçta olan boya renkleri çift renkler ve lokal bölümler halinde olanıdır. Saten alçılı macunlu boyalar zengin ve şık duran renklerdir. Bir boyanın en güzel olabilmesi için saten alçı ve sonkat macunlu olması kaçınılmazdır. Koyu renk açık renk fark etmez önemli olan kombin renklerdir. Kontrast renklerden ziyade pastel renkler kullanılması dahada şık olacaktır.

Mutfağınızın Için Renkler

Mutfağınızın Için Renkler

Mutfaklar sürekli beyaz olmak zorunda değildir. Tabuları yıkın ve kendi renginizi görül rahatlığı ile kullanın. 

Yatak Odanızın Renkleri

Yatak Odanızın Renkleri

Sadece yatak odalarında doğru renk tonu, daha hızlı uyku çekmenize ve dinç uyanmanıza sebep olmaktadır.

Coçuk Odaları Için Renkler

Coçuk Odaları Için Renkler

Çocuklar için renk tonu bulmak bazen çok zor olabiliyor. Erkek ya da kız çocukları için doğru rengi seçebilmek çok önemli.

Küçük Mekanlar Için Renkler

Küçük Mekanlar Için Renkler

Beyaz rengin hep ferah ve geniş olduğu söylenir ve doğrudur. Fakat bazı tasarımcılar mekana derinlik verdiği için koyu renkleri tercih etmektedir.

Mor Rengin Şık Görüntüsü

Mor Rengin Şık Görüntüsü

En az kullanılan renklerden biriside mor renktir. Aslında mor renk tek odalarda küçük lokal alanlarda zengin ve heybetli durmaktadır. Yatak odalarında koridorlarda ve ofislerin ışıklandırmalarının bol olduğu bölümlerde ençok tercih edeceğimiz renk seçeneğimiz mor renktir. Mor rengi loş, karanlık alanlarda değilde ışıklandırna ledlerinin olduğu bölümlerde kullanmak  alanımızı dahada zenginleştirmektedir.

Turuncu Renkli Cesur Odalar

Turuncu Renkli Cesur Odalar

Turuncu renk modada hiç değişmeyen ve terk edilmeyen renklerdendir. Turuncu renk tüm alanlarda kullanıldığında o alan veya yerin kurumsallığını gösterir. Lokal olarak kullanılan turuncu renkler her renge neredeyse uuyum sağladığından dolayı mükemmel durmaktadır.. Turuncu renkler salon ve odalarda tek renk yada iki renk olarakta kullanılabilir.

Yeşilin Yumuşak Geçişleri

Yeşilin Yumuşak Geçişleri

Yeşil renk koyusu ve açık yeşlili ile her alanın durumuna göre uygulanmalıdır. Açık renk yeşiller salonlara koyu renk yeşiller lokal olarak kolon ve tek bölüm duvarlara kullanılmalıdır. Yeşil rengin en çok göze çarpan bölümü dış mekanlara uygulanmasıdır.

Trend Renkler Ve Milenyum Pembe

Trend Renkler Ve Milenyum Pembe

Boya ve renkler hersene modası değişmektedir. Boya uygulama dediğimizde trend renkler o senenin en çok moda olanına göre değişir. Bej renkler, krem renkler, cam göbeği ve çok açık yeşil renkler modası hiç değişmez ve herzaman trend renklerdir.

Evinizde Rahatlatıcı Renkler

Evinizde Rahatlatıcı Renkler

Daireiçinde geniş olsun dar olsun en çok tercih edilen boya renkleri krem ve bej ağırlıklı olmalıdır. Mat renkler odalara, parlak renkler, ipeksi renkler salon ve koridorlara çok güzel olacaktır. Boyanın en güzel ve şık durması için koyu ve açık renkleri pastel tercih edilerek yapmalıdır.

Kontrast renkler sıkıcıdır, mesela kırmızıya sarı, maviye beyaz, yeşile krem gibi renkler kontrast renklerdir. Pastel renkler hem ağır durmaz hemde gözü yormaz, özellikle ışıkların açık olduğu durumlarda patel renkler dinlendiricidir.

Eskimeyen Klasik Renkler

Eskimeyen Klasik Renkler

Yıllarca eskimeyen modası geçmeyen renkler çok azdır. Bunların başında beyaz, krem,camgöbeği, fildişi ve açık bejler gelmektedir. Mobilyalarınız perdeleriniz parkeleriniz ne renk ve model olursa olsun bu renkler hemen uyum sağlayacaktır.