En Güzel Mutfak Dekorları Ve Mutfak Yenileme Fikirleri

Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak tasarım dekorasyon, Az zaman geçirilen fakat en çok dekore edilen alandır. Mutfak tasarımında detay önemlidir, hangi detay? der isek eğer Mesela mutfağımızda atıl olan sağır kalacak alanların bile kullanışlı hale getirilmesi. Elektrik tesisat, sıhhi tesisat montajlarına kadar dahi kullanışlı olması. Sağlam, kalite uzun ömür. Her mutfak aynı değildir öyle ise kendi mutfağımızın nasıl olacağını gerçek olarak tasarlama en iyisi olacaktır. Oval mutfakmı? dikdörtgen mutfakmı?, kare mutfakmı? Açık amerikan tipi mutfakmı? L şeklinde mutfakmı? İşte bu detaylardan sonra ergonomik bir mutfak tasarlanmalıdır. Mutfaklarımızda ezber anlayışını, aynılaşmayı aşmak için yapılacak en önemli işlerden birisi Her fikir ve tasarıma açık olmaktır. Bir dekorasyonun en iyi olabilmesi için örnek ve fikirlerin olması şarttır. Örnek alınmadan bilgi alınmadan yapılan tasarım nakıstır.

Geniş Ve Ferah Mutfaklar Için Tasarımlar

Geniş Ve Ferah Mutfaklar Için Tasarımlar

Yemek masaları mutfağınızın bir parçası ve her zamanki gibi olmazsa olmazlardan. Eğer mutfağınız geniş ise size önerimiz; mutfak dolabınız ve tezgahı ile uyumlu geniş ve sabit bir masa kullanmanız. Mutfakdaki işlerinizde mutfak tezgahı yetmediği ya da geniş bir alan ihtiyacı hissettiğinizde zaman size büyük avantaj sağlayacaktır.

Modern, Geniş Ve Ferah Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Modern, Geniş Ve Ferah Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak dekorasyonu elektrik aksamı ve tavanları ile uyumlu olduğunda daha zengin duracaktır. Mutfak aslında en çok kullanılan dağınıkları ve sık kullanılmayan eşyaları saklamak için tasarlandığında, ferah ve rahat alanlar beraberinde getirir. Mutfak tasarımlarında en çok rastlanan sıkıntılar kullanışlı yani ergonomik olmayışıdır. Bunun en başlıca nedeni ezber yapılan mutfaklardır. Mutfak ölçüleri ezber alınmakla beraber sadece ölçüden ibaret değildir. Her alanı iyice detaylandırmak en faydalı olanıdır. Kare mutfak, dikdörgen mutfak ve oval mutfaklar dolap ve mobilyaları bu ölçü ve detaylara uyulduğunda ferah ve rahat mutfaklar olur.

Amerikan Mutfak Tasarım Fikirleri

Amerikan Mutfak Tasarım Fikirleri, Mutfak Dekor Fikirleri

Açık mutfak olarak tasarlanan mutfak, herkesin bildiği gibi amerikan mutfak modelidir. Bu mutfağa açık mutfak denmesinin nedeni salon veya boş bir oda ile birleşmesinden ve kapı bölümünün olmamasındandır. En rahat kullanışlı mutfak, amerikan mutfaktır. Açık mutfakta dolapları ve ek bölmeleri çok rahat fazlalaştırma imkanımız vardır. Şimdiki mutfaklar açık mutfaklar olarak tasarlanmaktadır. Faydalı olan dolaplarda bunlardır.

Yarı Açık Oval Mutfak Dekor Ve Tasarım Fikirleri

Yarı Açık Oval Mutfak Dekor Ve Tasarım Fikirleri

Yarı açık oval mutfak kapaklarıda oval olan hatta gövde kısımları lokal olarak oval olan mutfaklardır. Bu şekildeki mutfak mobilyalarını sade bile yapsanız heybetli ve şık durmaktadır. Oval mutfaklar geniş kullanım alanına sahiptir. Mutfağınızda rahat hareket edebileceğiniz alanlar oval mutfaklarda daha fazladır. Evinizde mutfağınız geniş ve kullanışsız ise, mutlaka oval mutfak modelini denemelisiniz.

Her Mekana Uygun Mutfak Dolabı Fikirleri

Her Mekana Uygun Mutfak Dolabı Fikirleri

Küçük mutfak, uzun mutfak, dar mutfak fark etmez her alana bir dolap sığdırmak tasarlamak mümkündür. Hangi mutfağı ve ne istediğimizi bilmek yeterlidir. Günümüz teknolojisine baktığımızda, kapak modellerinden tutun da metal aksamına kadar her şey mevcuttur. Çeşit de detay da çok, bu nedenle her mekana uygun mutfak modelleri ve tasarımlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Köy Ve Dağ Evleri Için Ahşap Temalı Mutfak Tasarımları

Köy Ve Dağ Evleri Için Ahşap Temalı Mutfak Tasarımları

Mutfak dediğimizde zaten genel olarak ahşap aksamlıdır. Burada belirtmek istediğimiz doğal ahşap dayanıklı ve metalin az kullanıldığı mutfak modelleridir. Tarihi binalarda, müstakil orman evleri, dağ evleri, köy evleri vb gibi müstakil alanlarda tercih edilen mutfaklardır.

Ferahlığı Ve Modern Tasarımı Ile Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Ferahlığı Ve Modern Tasarımı Ile Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Kullanışlı mutfak, her detayı düşünülmüş ferah mutfak, tüm alanların israf edilmeden detaylandırılması demektir. Mutfak tasarımı kombindir, renk uyumu önemlidir. Yıllarca kullanabileceğiniz mdf gövdeli, solmayan, açılma yapmayan kapaklar ve menteşeler ile mümkündür. Madem mutfak değişecek, ozaman kalite ve sağlamlık ön planda olmalıdır. Özellikle mutfak tasarımları bir kere yapılmalıdır. Bu nedenle zarif ve kullanışlı mutfak, israf edilmemiş alanlar ile mümkündür. Sağlam bir tezgah, metal aksamı yıllarca işleyebilen oksitlenmeyen mutfak size en rahat gelecek ve rahat edebileceğiniz mutfaktır.

Geniş Ve Kullanışlı Modern Mutfak Tasarım Fikirleri

Geniş Ve Kullanışlı Modern Mutfak Tasarım Fikirleri

Villa ya da malikane için ideal olan, geniş ve rahat bir mutfağa sahip olmak isteyenler bu mutfağa bir göz atsın derim. Dolap düzeni gayet güzel ve tasarım olarak da modern bir mutfak.